Copy of new adpower logo white e1608419967183
ערוך תוכן

שיווק בגוגל - להפוך את התסכול להצלחה

שיווק בגוגל הוא אחד הדברים הבסיסיים שכל עסק צריך לעשות. אך לא מספיק לעשות ולשפוך תקציבים, צריך גם לדעת איך לעשות את זה נכון.
בואו נשים את האצבע על הבעיה  – השקעתם משאבים בהקמת אתר אינטרנט. היו לכם ציפיות שהמוני גולשים ימלאו לכם את האתר בהזמנות, ובסוף שום דבר לא קרה. אתרים אחרים תופסים את המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש, ואתם הרחק מאחור במקומות שאינם רלוונטיים.
זוהי תחושה מתסכלת מאוד. אתם יודעים שיש לכם מוצר טוב, השקעתם בו הרבה מחשבה ומחקר שוק. המוצר שלכם עולה על המתחרים, מציג תכונות משופרות ויש לו מחיר אטרקטיבי. אבל האתר שלכם שומם כמו הירח.

שיווק בגוגל - מדוע זה לא הולך בקלות

אמנם שיווק בגוגל הוא דבר חשוב, אך ניתן להצביע על קשיים רבים בדרך להצלחה.
בראש ובראשונה אפשר להזכיר את התחרות. איך שלא תסתכלו על זה, אתם פועלים בסביבה מאוד תחרותית. יש להניח כי בכל ענף עסקי שבו אתם פועלים, ישנם גם עסקים אחרים הפועלים באותה הנישה וכולם רוצים להגיע אל אותו פלח שוק. גם המתחרים שלכם משקיעים משאבים בקידום ופרסום בגוגל. יתכן שיש להם יותר תקציב, אך לא רק התקציב קובע אלא גם היכולת להשתמש בו בחכמה.
קושי נוסף הוא הזמן הנדרש לצורך קידום בגוגל. אחד ההיבטים של שיווק ופרסום בגוגל הוא קידום אורגני. לא מגיעים לראש התוצאות בין לילה, זה יותר כמו טיפוס אטי וארוך על הר גבוה עם עצירות בדרך. המשאבים שאתם משקיעים עכשיו יבואו לידי ביטוי תוך כמה חודשים. הדרך היחידה לקבל פתרון מהיר שיקפיץ אתכם לראש התוצאות היא באמצעות קידום ממומן בגוגל, אך בדרך כלל היא אינה תחליף לקידום אורגני. 

 

קושי שלישי הוא חוסר ההכרות עם כלי הפרסום השונים של גוגל. גוגל מאפשרת סוגים שונים של מודעות, ולא רק מודעות המופיעות בתוצאות החיפוש. יש להכיר את האפשרויות השונות ולדעת כיצד להשתמש בהן וכיצד לבנות קמפיין עבור הקהלים הרלוונטיים. יש להכיר גם את GOOGLE TAG ולדעת כיצד לעבוד איתו ולהפיק ממנו תועלת.

קמפיין חובבני - תוצאות חובבניות

מעבר לקשיים בהתנהלות מול גוגל, ישנה גם טעות גדולה שעסקים רבים עושים. הם מנהלים את הקמפיין בצורה חובבנית ומתוך תפיסה שהגולשים רואים מודעה ולוחצים. לצערנו זה לא עובד כך.
בשביל לגרום לגולשים ללחוץ על מודעות ולגלות בהן עניין, יש להשקיע מחשבה רבה באפיון הקהל, בניית הקמפיין הנכון והצגתו בפלטפורמות המתאימות עבור הקהל הרלוונטי.
קמפיינים חובבנים נוטים לדלג על שלב אפיון הקהל, כאילו גולשי האינטרנט הם מקשה אחת ללא שום הבדל ביניהם. לכל עסק ישנו קהל ייחודי, המדבר בשפה אחרת. שיווק בגוגל חייב להכיר את הקהל שאליו משווקים ולדבר בשפה המתאימה.

שיווק בגוגל הוא משימה למקצוענים

על מנת לקדם עסק בגוגל יש צורך בראייה כוללת המשלבת תחומי ידע שונים. יש כאן גם היבטים טכניים הקשורים לאתר שלכם וערוצי מדיה דיגיטליים אחרים, וגם הבנה שיווקית ויכולת לבנות קמפיין מותאם אישית. ועל זה נוסיף גם את הצורך בקריאטיב הבא לידי ביטוי בתכנים, עיצובים ומודעות.
עסקים רבים, המנסים להתמודד עם המשימה בעצמם, משקיעים אנרגיה בקמפיינים, מבלי לראות את כל התמונה ואיך הכל קשור ומשתלב אחד בשני.
על מנת למקסם את החזר ההשקעה ולהצליח להפיק תועלת מהיכולות של גוגל, חשוב לעשות זאת באמצעות אנשי המקצוע המתאימים. הם מכירים את תחום השיווק בדיגיטל. ביכולתם להעניק פתרונות בהתאמה אישית.